|
|
1946. szeptember 28-án született Tottoriban, egy japán kisvárosban. Gyermekkorában judózott. A vesztes háború utáni Japánban még nem volt nagyon elterjedt a karate, ő is csak 14 évesen önszorgalomból, könyvből kezdett vele ismerkedni.
15 évesen csatlakozott az akkoriban alakuló Tottori Egyetem Karate Klubjához, mely idővel megerősödött, miközben a karate is kezdett széles körben terjedni. Amint elvégezte a gimnáziumot, Inoue Oszakába ment, hogy megkeresse az akkor már híres Teruo Hayashit, akiről egy könyvben olvasott, és akiről már akkor legendákat meséltek. Az ifjú Inoue hat hónapig kérlelte a nagytiszteletű Hayashit, hogy fogadja őt uchi-dechi-nek (belső tanítvány, aki a dojoban, vagy a mester házában lakik). A mester látván, hogy az ifjú tehetséges és kitartó, befogadta és tanította őt. Az akkor ereje teljében lévő Hayashi rendkívüli keménységgel bánt vele, az edzések során sokszor a végkimerülésig hajszolta tanítványát. A fiatal Inoue uchi-dechi-ként több mint négy évig élt Teruo Hayashi házában. A tanításért cserébe a mester otthonát és edzőtermét gondozta. Többnyire a dojoban, télen nagy hidegben, pedig Hayashi mester házában aludhatott.
4 évvel később édesapja megbetegedett, ezért vissza kellett térnie Tottoriba, ahol először nyitott egy klubot, néhány évvel később pedig megépítette saját dojoját.
Jelenleg az All Japan Karate-Do Federation (JKF) technikai bizottságának tagja, illetve egyike a JKF legmagasabb övfokozat megítélésére jogosult vizsgáztatóinak.
A világ egyik legkeresettebb edzője, a japán kata válogatott rangidős edzője, tanítványai között számos bajnok van.
Legkiemelkedőbb versenyzőinek egyike a háromszoros katavilágbajnok, Mie Nakayama, aki 18 éves korától edz nála. Nakayama mindössze két hónapja karatézott a soke egyik segédedzőjénél, mikor az jelezte neki, hogy egy nagyon tehetséges, de már kicsit koros kezdő van a klubjában. Ezután a soke kezdett foglalkozni vele, majd nem sokkal később elvitte őt az All-Japan Shito-Ryu Bajnokságra, ahol Nakayama 48 versenyző közül első lett kyu kategóriában. Nakayama ezután, eltökélten követte Inouét a napi két-három órás edzéseiben (benne minden alkalommal 1000 felülés). Az ezt követő évek közös munkája vezette őt három WKF világbajnoki aranyéremhez.
Nakayamán kívül a soke győzelemhez segített sok más híres bajnokot, beleértve Ryoki Abe-t és a Hasegawa testvéreket, Nao Morookát és Hisaao Yokoyamát.
Kusaga Wakabayashi, a 2008-as tokioi WKF Világbajnokság bronzérmese, valamint Rika Usami 2005-ös junior Világbajnok és jelenlegi össz-japán katabajnok és Antonio Diaz szintén a soke tanítványai. A Hayashi mellett eltöltött több mint 40 évvel, tanára halálát követően, 2004-ben megalapította saját szervezetét, az Inoue-Ha Shito-Ryu Keishin Kai-t, híven követve mestere tanításait. A szervezet központja Tottoriban van. Japánon kívül dojók a világ 15 országában találhatók, többek között, az USA-ban, Svédországban, Brazíliában, Venezuelában, Indiában, Sri-Lankán, Szingapúrban, Malajziában, Mexikóban, Costa Ricában, Dominikán, Spanyolországban, Romániában és Magyarországon.
2009-ben Zallel sensei és a szakmai felügyelete alá tartozó klubok csatlakoztak soke Inoue szervezetéhez, Inoue-Ha Shito-Ryu Világszövetséghez, mely tanításában változatlan színvonalon képviseli a néhai Hayashi mester által megteremtett és hátrahagyott értékeket.